Haber

Vali Osman Bilgin’den depremin etkilediği Nurdağı ile ilgili açıklama

Gaziantep’in Nurdağı ilçesine koordinatör vali olarak atanan Şırnak Valisi Osman Bilgin, ilçenin fay hattından uzak bir alana taşınacağını belirtti.

Bilgin, ilçedeki koordinasyon merkezinde yaptığı açıklamada, depremden en çok zarar gören ilçelerden birinin Nurdağı olduğunu söyledi.

Depremin olduğu ilk günden beri bölgede olduklarını kaydeden Alım, şunları söyledi:

“Depremin olduğu 3. gün vatandaşlarımızı ziyarete gittiğimiz köylerden birinde normal bir sohbeti sürdürürken, haberlerin farklı olduğu ya da gerçeğin farklı olduğu algısını oluşturabilecek bir açıklamanın bir kısmını kesintiye uğratması. Daha uzun bir söyleşi, sosyal medya hesaplarından yayınlandı: “Depremin ilk gününden beri burada gece gündüz çalışıyoruz. Enkaz kaldırma çalışmalarımız dün tamamlandı. Bu 9 günlük çalışmada, orada sözde can kaybının daha fazla olduğunu söyleyen bir açıklama var. Ancak “O kadar da değil, o gün için açıklanan rakamlar bu kadar. O gün açıklanan 800 kişi vardı. Ancak son vefat sayısı bilinen 2 bin 400 kişi açıklandı. Yaptığımız açıklamayla dengeli bir açıklama bu. Orası.”

Fay hattından uzak alana taşınacak.

İlçe merkezinin fay hattından uzak bir alana taşınacağını vurgulayan Bilgin, şunları kaydetti:

“Vatandaşları rahatlatmak ve burada büyük bir facia olduğunu anlatmak için orada yapılan haberleri abartmışlar. Bu gerçeği yansıtmamaktadır. Ayrıca ilçe merkezi hakkında yapılan tespitlerden de anlaşılmaktadır ki ilçe merkezinin yüzde 20’si hariç binalar ya ağır hasarlı, ya yıkılmış ya da hafif hasarlı, orda güya anlamışlar ki merkezi alıp başka bir şehre taşıyacaklarını, o kadar da değil. kendi alanı, ancak hızlı bir şekilde fay hattının yanında veya yakınında bulunan bir alana taşındı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu