Haber

Roketli saldırılar sonrası sınır hattında güvenlik üst seviyeye çıkarıldı

GAZİANTEP ve Kilis’e yönelik peş peşe düzenlenen roketli akınlar sonrası hudut çizgisinde önlemler artırıldı. Güvenlik güçleri teyakkuza geçerken, teröristlere ilişkin mevziler ateş altına alındı.

Terör örgütü PKK/ YPG denetimindeki Tel Rıfat bölgesinden dün akşam saatlerinde ateşlenen roket, Öncüpınar Hudut Kapısı yanındaki polis özel harekat yerleşkesine isabet etti. Patlamada, yerleşke içerisindeki 1 asker ile 7 polis yaralandı. Yaralılar, çağrılan ambulanslarla Kilis Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi.

Gaziantep’in Karkamış ilçesine de gece saatlerinde Suriye’nin Ayn El Arap bölgesinden ateşlenen 4 roket isabet etti. Boş araziye düşen roketler infilak etti; saldırı ilçede tedirginliğe neden oldu.

Gaziantep ve Kilis’e yönelik roketli ataklar sonrası hudut çizgisinde tedbirler artırıldı. Güvenlik güçleri teyakkuza geçerken, önlemler üst düzeye çıkarıldı. Akınların akabinde Tel Rıfat ve Ayn El Arap bölgesindeki teröristlere ilişkin mevziler, hudut birliklerince ateş altına alındı. İnsansız hava araçlarınca tespit edilen terör maksatları; obüs ve çok namlulu roketatarlar ile vurularak imha edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu